אוצרות כייחודיות עסקית

אוצרות כייחודיות עסקית - Spoken Post

כתבתי על זה כבר לפני שנה (ב 2019) במהלך ביקור שלי בניו יורק,  אבל אני חושב שעכשיו ב 2020 הנושא הזה הופך להיות עוד יותר רלוונטי, ויכול להפוך לייחודיות עסקית מאוד מעניינת בעולם שמחפש פתרונות חדשים ומדויקים יותר.

אחד התחומים הכי חמים היום בעולם, וללא ספק אחד התחומים הכי מתפתחים בעולם שמוצף בעודף מידע, הוא תחום האוצרות (curation).
כמות המידע והאפשרויות האין סופית מקשה על רובנו לברור ולבחור את המידע שמתאים לנו. ולא מספיק רק שיש אלגוריתמים שמתאימים לנו את המידע שרלוונטי לנו (לדעתם), נדרשת אוצרות חכמה של המידע הזה.

כמו אוצרות במוזיאון שמאפשרת לנו לקבל אמנות שנבחרה בהקשר רלוונטי.

במוזאונים הטובים בעולם של אמנות מודרנית ממש אפשר לחוות איך האוצרות היא חלק מהאומנות עצמה.  הבחירה של היצירות, דרך ההצגה שלהן, וההקשרים מייצרים רובד נוסף של הבנת האמנות.

 

גם בתחומים נוספים האוצרות הופכת לחלק משמעותי מהיכולת ליהנות מהשפע. הדירה שבחרתי לגור בה בניו יורק נבחרה ככה. אחת הבעיות עם אתרים כגון airbnb היא שאין יד עורך. יש ליסטינג (רשימה), אבל הרבה פעמים מה שפוגשים במציאות רחוק ממה שחשבנו מהתמונות.

הפעם השתמשתי באתר חדש בשם:  the plum guide. הצוות של האתר בוחן באופן אישי כל דירה שמוצגת שם וממליץ עליה. התוצאה במקרה האישי שלי היא דירת סטודיו מהממת! בויילאמסבורג, ברוקלין. דירה שהתמונות באתר לא עושות איתה מספיק חסד, והמציאות עולה על האתר.

לשבוע הייתה לי את דירת הסטודי שלי בניו יורק שחלמתי עליה בגיל 15.

 

אוצרות נוספת שחוויתי וסיפרתי עליה כבר היא בסדרה אבסטרקט בנטפליקס, שם אצרו עבורנו את מיטב התוכן של יצירה ועיצוב בעולם.

התחום הזה של האוצרות יכול להוות הגורם שמאפשר לעסק שלכם להפוך לייחודי ולייצר לעצמו קהל עוקבים נאמן. זו יכולת לייצר קהילה קטנה או גדולה, סביב תחום העניין שלכם, מאחר שאנשים שמתעניינים בתחום מחפשים תמיד יד אומן מכוונת.  היכולת לבחור את התכנים הכי מדויקים עבורכם מייצרת את הטעם האישי שלכם, ומאפשרת לאנשים שאוהבים את הטעם הזה לקבל קפסולה מדויקת של תכנים וחוויות. זה תקף ללא ספק לתחומים כגון קולינריה (יש המון בלוגים/פרופילים באינסטגרם בתחום), אופנה, תיירות, תרבות  ועוד. כל אחד מאלו מייצר אופי, סגנון ופורמט ייחודי.   

 

אבל נושא האוצרות הוא הרבה מעבר לעולמות הלייף סטייל. אפשר לייצר נוכחות דרך אוצרות בהרבה מאוד תחומים אחרים. אני לדוגמא משתדל לעשות את זה בתחום התוכן והתודעה, מייצר אוסף של מאמרים בנושאים מגוונים שמתחברים לנרטיב אחד, שמשרת את האנשים שאוהבים את הסגנון שלי. אנשי נדל"ן טובים יודעים לעשות את זה עבור הלקוחות שלהם, אנשי משאבי אנוש טובים יודעים לעשות אוצרות של טאלנטים, מנהלים טובים הם אוצרים של אנשים מגוונים (זו אומנות לדעת לייצר הרכב אנושי מנצח בארגון כדי לייצר דינמיקה נכונה של יצירתיות ויכולת מימוש).

 

אני מאמין שבעידן של כלכלה שיתופית ושפע של מידע, התחום הזה עומד לקבל עוד ועוד משקל.

זו הזדמנות מעולה לרענן את האבק קצת מעל תעשיות ישנות. סוג של ״שובם של המתווכים״. כל אותם סוכני נסיעות, מתווכי נדל״ן, חברות משאבי אנוש, שקצת איבדו את הרלוונטיות שלהם בעולם מקושר ושטוח, יחזרו אבל עם טוויסט. טוויסט של אוצרות, עריכה, בחירה, טעם אישי.

 

זו הזדמנות לרענן את העסקים שלכם בלי להשקיע המון משאבים ביצירת מוצרים חדשים, אלא פשוט בחדוד של הבחירות והטעם האישי. ולתת תעל זה את הטעם האישי והנימוקים שלכם, לפני שמערכות של בינה מלאכותית ידעו לעשות את זה במקומכם. 

 

בהצלחה

Click The Icons To Spread Seeds Of Knowledge

פוסט זה הוא חלק מסדרת הפוסטים במסגרת מיזם Spoken Posts

פוסטים נוספים בספריית התוכן
הרדיו החברתי הראשון

הרדיו החברתי הראשון

ביולי 2020 הזמין אותי ליאור עקירב להתארח בתוכנית שלו ברדיו החברתי הראשון - לסלול את

קרא עוד ←
הרצאת ה TEDx שלי

הרצאת ה TEDx שלי

בתחילת 2017 הוזמנתי להשתתף כדובר בארוע TEDx Jaffa שעמד להתקיים ביולי של אותה שנה. כמובן

קרא עוד ←
אחריות והתפתחות

אחריות והתפתחות

טראנס מק-קנה (Terance Mckenna) שאני מרבה לצטט בפוסטים ובסדנאות שלי, מדבר על כך שהמלחמה הגדולה

קרא עוד ←
אזור הידע הרביעי

אזור הידע הרביעי

מכירים את שלושת אזורי הידע שתמיד מלמדים בקורסים לאימון? 1. דברים שאני יודע שאני יודע (לבשל

קרא עוד ←